توضیحات محصول

مسئله توالی عملیات یکی از مسائل مهم برنامه ریزی تولید است که در ادبیات موضوع برای حداکثر 3 ماشین و n قطعه راه حل بهینه دارد اما ادبیات در خصوص مسائل واقعی تر راه حل کاربردی عملی و مورد توافق همگانی ارائه نکرده است. برای مثال اگر قرار باشد برنامه ‏ای برای تولید ( و مونتاژ ) تعدادی از یک محصول تهیه شود که در آن تولید هر قطعه از درخت محصول روی تعدادی ماشین با ظرفیت محدود قابل انجام باشد، هیچ راه حل عملی در ادبیات نمی ‏توان یافت. اما نیاز به این برنامه در عمل خیلی زیاد است تا آنجا که بسیاری از واحدهای تولیدی در ایران، بدلیل نداشتن روش مناسب برنامه ریزی، با کارائی پائینی در حال کارند.

در این کار عملی، ما برای برنامه ریزی تولید و مونتاژ در مقیاس صنعتی یک روش نسبتاً ساده شده ای را ارائه داده‏ ایم. در این روش اطلاعات محصول ها  و ماشینها مانند درخت مونتاژ، زمانها و مراحل ساخت قطعات روی ماشینها، تعداد ماشین در اختیار، تعداد کارگر در اختیارو … در فایل اکسل ثبت می شود. سپس این فایل توسط نرم افزار بهینه کننده (Lingo9) فراخوان شده و برنامه ریزی انجام شده و خروجی در فایل اکسل ارائه میگردد. حاصل کار، تعیین برنامه های تولیدی متناسب با ظرفیت های ماشینها است. ضمنا گلوگاه های تولیدی نیز قابلیت شناسائی خواهند داشت.

با خرید این فایل، شما میتوانید با تماس با سایت، از 4 ساعت مشاوره و آموزش رایگان در خصوص نحوه استفاده از این فایل در صنعت خود استفاده کنید (هزینه ایاب و ذهاب و اقامت خبره با شماست).

دگاه‌ها

شما باید برای گذاشتن بازبینی وارد شوید

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *