توضیحات محصول

چکیده

تعیین قیمت برای محصولات مسئله‏ ای است بسیار مشکل که به مثابه تیغ دو لب است. از یک سو اگر قیمت بالائی روی محصول گذاشته شود، مشتری از دست رفته و در صورتی که قیمت پائینی داده شود، منافع بلقوه فروشنده از دست خواهد رفت. مرز بین این دو حالت، تعیین قیمتی مطابق با ظرفیت و یا اصطلاحاً کشش بازار است. اما تعیین کشش بازار خود مسئله غامضی است. در این مقاله عملی و فنی، مکانیزمی برای تعیین کشش قیمتی بازار ارائه شده که بر مبنای آمار و اطلاعات قبلی از عملکرد مشتریان کار میکند.

 مقدمه

تعیین کشش بازار برای پرداخت قیمت یک کالا کاری مشکل است که معمولاً بصورت تجربی انجام میشود. البته مکانیزم انجام این کار تجربی همواره بصورت راز نگهداری شده و معمولاً در اختیار افراد قرار داده نمیشود. به این ترتیب داشتن یک مکانیزم تجربی که مبنای اطلاعاتی و آماری نیز داشته باشد میتواند در موفقیت کسب و کارها بسیار موثر باشد. در این مقاله یک مکانیزم آشکار ساز حد کشش بازار برای پرداخت قیمت کالاها ارائه شده که در بازار یابی قیمت برای محصولات تولیدی یک شرکت محصولات لاستیکی با موفقیت بکار رفته است. رویکرد این مکانیزم استفاده از آمار قبلی عملکرد مشتریان و تحلیل آن است.

این تجربه در شرکت لاستیک سازی لاستریک انگلستان توسط شرکت مشاوره‏ی ایساکول (ISCOL) در دهه 90 میلادی انجام شده است. کل محصولات کمپانی شامل یک قطعه لاستیکی پزشکی، مخروطی شکل‏های لاستیکی، تایر های لاستیکی، و لاستیک خاص پخته شده، نوار نقاله‏های لاستیکی، ورقه‏های لاستیکی، و رنج وسیعی از قطعات لاستیکی اتومبیل است. کمپانی درکل سودآور است اما محصولات سنتی ساخت خوب سود نمی‏‏دهند. از ایساکول دعوت کرده‏اند پروژه‏ای برای بازاریابی در لاستریک انجام دهد.

دگاه‌ها

شما باید برای گذاشتن بازبینی وارد شوید

کامنت ها


  1. عليرضا ابراهيمي

    سلام
    اميد وارم با شناخت و آگاهي نسبت به سايت ، استقبال لازم ايجاد و مورد استفاده قرار گيرد.
    پيشنهاد مي گردد برخي نكات و مطالب كه مورد نظر سايت مي باشد از مصاحبه شبكه 5 تلويزيون ايران با جناب آقاي دكتر سورنا ستاري در بهمن سال 95 استخراج و به نحو مناسب در سايت قرار گيرد.

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *