توضیحات محصول

در ایران سرمایه گذاری در ملک سود بسیاری دارد، آنقدر زیاد که بسیاری از مشاوران آن را توصیه می کنند، حتی در مقایسه با تولید و خدمات. اما در این تجربه، نشان داده شده که این باور درستی نیست. در این مقاله با استفاده از تجربه شخصی، نشان داده شده که تولید، بازگشت سرمایه چند ده برابری نسبت به سرمایه گذاری در ملک دارد.

در نوع اول سرمایه گذاری، یعنی سرمایه گذاری در ملک، سرمایه بعد از 40 سال، با کمک تورم و تلاطم های شدید ناشی از انقلاب و جنگ، 226 هزار برابر شده است. این در حالی است که سرمایه گذاری در تولید، بدون در نظر گیری اثرات تورمی، بعد از 40 سال، 11 میلیون برابر شده است. یعنی برکت سرمایه گذاری در تولید، 49 برابر بیشتر از سرمایه گذاری در ملک بوده است. این در حالی است که اگر تورم و تلاطم های اقتصادی در کشور ایران نمی بود، ارزش ملک هم به این صورت بالا نمی رفت و قطعاً تولید و تجارت و کسب و کار، بر هر نوع راکد کردن سرمایه (حتی در ملک) برتری مطلق داشته و نیز خواهد داشت. به همین دلیل است که درکشورهای توسعه یافته، مردم غالباً ترجیح میدهند اجاره نشین باشند و سرمایه های خود را در تولید بکار بگیرند.

در این تجربه، با داده های واقعی، خواهید دید که چگونه می توان با تحلیل اقتصاد مهندسی اطلاعات، نتایج واقعی و البته دور از ذهنی گرفت.

این تجربه به شما کمک خواهد کرد تا در امر تحلیل های اقتصادی و خصوصاً چگونه گی استفاده از داده ها متبحر شوید.

دگاه‌ها

شما باید برای گذاشتن بازبینی وارد شوید

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *