توضیحات محصول

در برخی از فرآیندهای آسیاب سیمان، از آسیابهای گلوله ای استفاده می شود. در این آسیابها، ابتدا مواد اولیه (کلینکر، گچ و سرباره) وارد آسیاب گلوله ای شده و سپس بارها در گردش در مسیر سپراتورها، به کیفیت (نرمی) مورد نظر میرسد.

در شرکت سیمان سپاهان یکی از مهندسین شیمی که مسئول بهره برداری از خط آسیاب سیمان بود (خطی که دارای چهار آسیاب سیمان موازی بود)، در دهه 1370 طرحی تهیه کرد که بر اساس آن، سپراتور یکی از آسیابهای گلوله ای حذف شده و به جای گردش مواد در سپراتور، حجم مواد داخل آسیاب گلوله ای کم شده و مواد آنقدر در آسیاب می ماندند تا به کیفیت (نرمی) مورد نظر می رسیدند. او این طرح را بطور غیر رسمی از طریق اطاق فرمان صنعت اجراء کرد و نتایج آن را مشاهده نمود. سپس طرح را بطور مکتوب ارائه نمود و با استفاده از امتیاز آن طرح (به عنوان بخشی از امتیازات مورد نیاز) نیز به عنوان کارگر نمونه استان اصفهان برگزیده شد. پس از چهار سال که این طرح را بطور آزمایشی در صنعت اجراء نمود، طی گزارشی، ضمن تشریح نتایج آن، خواستار توسعه انجام طرح  به سه آسیاب سیمان دیگر در صنعت شد.

مدیریت ارشد شرکت از واحد طرح و توسعه خواستار بررسی و ارائه نظر شد. مهندس یوسف ربانی به عنوان کارشناس ارشد مهندسی صنایع شرکت، آمارهای مختلفی را برای پنج سال قبل و پنج سال بعد از اجراء طرح بررسی نموده و آنالیز آماری برای تست اینکه آیا میانگین های این دو دوره پنج ساله با هم تفاوتی دارند یا خیر انجام داد. نتایج این آنالیزها در این فایل ارائه شده است.

شما با خواندن این گزارش علاوه بر آشنا شدن با مسیرهای طی شده تا نتیجه گیری برای این طرح، نتیجه طرح رانیز خواهید دید.

دگاه‌ها

شما باید برای گذاشتن بازبینی وارد شوید

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *